Loading...

نگاه به روند پیشرفت پویانمایی در ایران و جهان و آینده پژوهی دقیق ما را بدان رسانده است که به احتمال قوی مهمترین محل گره تولیدات پویانمایی در سالهای آتی موشن‌گرافیک خواهد بود. تفاوت‌های اصلی موشن‌گرافیک با انیمیشن را می‌توان در چهار نکته خلاصه کرد. اولین نکته این است که موشن‌گرافیک را می‌توان گونه‌ای از پویانمایی دانست که به شدت ساده نمایی شده است. دومین نکته را می‌توان در بستر ارائه این دو دانست، در واقع انیمیشن عموما برای ارائه در محیطی مانند سینما تهیه می‌شود که البته طبیعتا توانایی ارائه در تلویزیون را نیز داراست اما موشن گرافیک متناسب ارائه در محیط‌های رسانه‌ای و سایت‌ها و به خصوص تلویزیون است. تفاوت سوم این دو را می‌توان در ساختارشان جستجو کرد. انیمیشن ساختاری روایی برای تعریف یک قصه و خلق فضایی دراماتیک دارد و این در حالی است که موشن گرافیک تنها به فکر ارائه پیام است و به همین دلیل برای ارائه محتوا و معرفی شرکت‌ها و شخصیت‌ها و یا دادن آمار و توجیه‌ها و استدلالات منطقی یکی از کارآمدترین فرم‌هاست. و نهایتا آخرین تفاوت را شاید بتوان در مخاطبین این دو قالب جستجو کرد. به عبارتی انیمیشن مخاطبان خاصی دارد و این در حالی است که موشن گرافیک اصولا یکی از مخاطب‌ترین گونه‌های گرافیکی است که مخاطبان متونعی می‌توانند از آن استفاده کنند.

چراموشن گرافیک؟

با توجه به ویژگی‌های ساختاری شرح داده شده در رابطه با موشن گرافیک فلت، طبیعتا این قالب یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغات تلویزیونی و ارائه در فضای مجازی است. مطالعه روند بازار تبلیغات نشان می‌دهد که در آینده‌ی نزدیک سهم عمده‌ای از بازار تبلیغات توسط قالب موشن‌گرافیک تسخیر خواهد شد. البته طبیعتا رسانش بالا برای انتقال هر نوع پیام و مفهومی اعم از پیام‌های اجتماعی و فرهنگی، این قالب را به یکی از پرکاربردترین‌ها در حوزه‌های مختلف تبدیل کرده است.

مزیت نوکاوان

مجموعه نوکاوان با داشتن سناریوهای خلاقانه، تصویرسازی‌های منحصر به فرد، طراحی کاراکتر، استفاده از تکنیک‌های نوین متحرک‌سازی گرافیکی، صدا گذاری و افکت‌های صوتی حرفه‌ای، استفاده از افکت‌های تصویری جذاب، استفاده از تکنیک فیلم‌سازی تلفیقی و فیلم‌سازی دیجیتال، استفاده از گویندگان حرفه‌ای، توانایی ارائه کیفیت‌های مختلف تا HD و بالاتر و البته هزینه تمام شده مناسب یکی از بهترین بسترها را در کشور برای تولید موشن گرافیک بوجود آورده است.

در ادامه یک نمونه موشن گرافیک از محصولات نوکاوان‌رسانه آمده است.