Loading...

هرگاه سخن از مستند به میان می‌آید ممکن است بسته به نوع مخاطب هر کدام از انواع مستند از پرتره و قوم نگاری و علمی تا مستندهای تبلیغاتی، تاریخی یا معترض، برداشت شود. در اینجا اما منظور ما از مستند کوتاه مستندهایی است که عموما از تلفیق چند مصاحبه و تصویربرداری از چند مکان و یا استفاده از تصاویر آرشیوی جهت معرفی یک مجموعه مردمی، یا یک شرکت تجاری و یا یک ارگان و نهادی دولتی یا غیر دولتی است. که البته عموما از زمان 10 الی 15 پانزده دقیقه تجاوز نمی‌کند.

چرا؟

شاید شما هم تا کنون با مساله معرفی یک مجموعه و یا افراد موثر در آن مواجه شده‌اید. به عبارتی در بسیاری از موارد ما نیاز به معرفی مجموعه‌مان داریم. به خصوص آنکه افراد و شخصیت‌های مجموعه را بخواهیم به مخاطب بشناسانیم. و یا آنکه برای تبیین کردن یک موضوع یا یک تجربه اقتصادی، اجتماعی و یا فرهنگی نیاز به ارتباط کلامی مستقیم با مخاطب داریم. در این زمان یکی از بهترین قالب‌های پیشنهادی تولید مستند کوتاه با تعریفی پیش گفته است.

مزیت نوکاوان‌رسانه

یکی از مهمترین ویزگی‌های نوکاوان‌رسانه در حوزه تولید مستند گروه تولید محتوایی آن است. به عبارتی مشتری می‌تواند با اطمینان حوزه تحقیقی و نیازهای پژوهشی‌اش را اعلام کند و باقی قضایا را به مجموعه‌ای از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان برترین دانشگاه‌های سطح کشور بسپارد. از طرف دیگر نوکاوان رسانه مزیت نسبی خود را بر تولید با سرعت بسیار بالا و ارائه طیف گسترده کیفیت قرار داده است. به عبارتی بسته به نیاز مشتری و مخاطبان مستند و سطح هزینه مقبول برای مشتری نوکاوان‌رسانه سطح کیفیت پیشنهادی خود را به مشتری ارائه می‌دهد. مزیت اصلی این فرآیند از طرفی عدم نیاز به هزینه اضافی تولید برای مشتری و از طرف دیگر امکان تولید یافتن بسیاری از مجموعه‌های مردمی که توانایی مالی بالایی ندارند؛ است.